O nas

Kim jesteśmy?

Firma Usługowo Handlowa BIREX posiada 20 lat doświadczenia w branży transportowo – przeładunkowej. Początkowo nasza firma specjalizowała się głównie świadczeniem usług transportowych samochodami samowyładowczymi, jednak z biegiem lat rozszerzała swoją działalność na kolejnych płaszczyznach. Dzięki temu zdobyliśmy doświadczenie i zaufanie na rynku. Stale dążymy do unowocześniania swojego taboru, aby naszą działalność wyróżniała najwyższa jakość wykonanych usług. Dziś jesteśmy poważanym przez Kontrahentów partnerem i możemy zaoferować swoim Klientom szeroki wachlarz specjalistycznych usług na terenie całej Polski.

Czym się zajmujemy?

Nasza domena to rynek transportowo – przeładunkowy. Jesteśmy podmiotem wyspecjalizowanym, świadczącym usługi o szczególnej specyfice. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie zlecenie wymaga specjalistycznego sprzętu, kompetentnej kadry i nowoczesnego podejścia. Nasze główne pola działalności to: rozładunek i załadunek wagonów, transport, usługi budowlane oraz dodatkowo sprzedaż paliw i kruszywa. Wielką zaletą naszej firmy jest duża mobilność maszyn i aut podczas przemieszczania się między poszczególnymi miejscami zleconych prac. Dzięki temu wykonujemy nasze zadania sprawnie, minimalizując koszty zleceń.

Licencje i certyfikaty

NASZE ATUTY Sprawdź dlaczego jesteśmy zaufaną firmą

20 lat doświadczenia

I wciąż dynamicznie się rozwijamy. Wieloletnie doświadczenie, szeroki zakres wykonywanych usług i profesjonalizm czynią nas poważanym partnerem w branży przeładunkowo – transportowej. Nasze zaplecze techniczne i duża mobilność gwarantuje kompleksowe i rzetelne wykonywanie szerokiego spektrum zleceń.

Na terenie całego kraju świadczymy usługi specjalne w zakresie rozładunku, przeładunku, transportu i usług budowlanych. Lokalnie zajmujemy się też sprzedażą paliw i kruszywa.

Nowoczesne zaplecze techniczne

Dysponujemy specjalistycznym parkiem maszynowym – podzielonym na dwie specjalizacje – pojazdy wykorzystywane do transportu oraz maszyny przeznaczone do przeładunku i rozładunku wagonów. Nasza firma posiada 35 różnych maszyn specjalistycznych, które zapewniają wyładunek, załadunek lub przeładunek materiałów w ilościach 11 000 000 ton rocznie. W skład naszego taboru wchodzi też specjalistyczny sprzęt, którym wykonujemy usługi budowlane. Posiadamy mobilny warsztat naprawczy i remontowy z własnym agregatem energetycznym, który zapewnia naprawy urządzeń na miejscu pracy maszyny przez 24 h.

Certyfikaty i licencje

Niewątpliwym atutem Firmy Birex jest wykwalifikowana kadra posiadająca stosowne uprawnienia. Nasza działalność podparta jest szeregiem certyfikatów (m.in. Rzetelna Firma) i licencji (licencje przewoźnika krajowe i międzynarodowe oraz licencją spedycyjną na kraje Unii Europejskiej). Spełniamy wszelkie wymogi konieczne do wykonywania naszej pracy. Zapewniamy przez to bezpieczeństwo i profesjonalne podejście do zleconych realizacji.

Elastyczność

Dynamicznie dostosowujemy się do wymagań i potrzeb klientów. Współpracujemy z dużymi firmami przewozowymi, budowlanymi oraz drogowymi, obsługując zlecenia ramowe – jednorazowe lub wielokrotne, ale też jesteśmy otwarci na zlecenia klientów indywidualnych. Aktualnie nasze możliwości roczne w przeładunkach wagonów wynoszą 11 milionów ton z tendencją ich zwiększenia w momencie zapotrzebowania rynku. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone przez nas usługi były wykonane zgodnie z preferencjami każdego zleceniodawcy. Fachowa obsługa, specjalistyczny sprzęt, pełna mobilność poparte doświadczeniem sprawiają, że jesteśmy postrzegani jako bezkonkurencyjni.